GAMENERD.PL

Call of Duty: XP – nowe wieści o dystrybucjach [WIDEO]

Call of Duty: XP – nowe wieści o dystrybucjach [WIDEO]

Call of Duty: XP 2016 to druga odsłona imprezy dedykowanej fanom serii Call of Duty.

Pierwsza edycja odbyła się w 2011 roku przy okazji premiery Modern Warfare 3. Najważniejszym elementem tegorocznego konwentu jest wielki turniej e-sportowy w Black Ops III, w którego puli nagród znajdują się dwa miliony dolarów. CoD: XP to także świetna okazja do ogłoszenia nowości związanych z marką Call of Duty, wśród których nie zabrakło szczegółów dotyczących zbliżającego się Infinite Warfare i Modern Warfare Remastered.

16 map w multiplayerze remastera Modern Warfare

Wydawca potwierdził, że w Call of Duty: Modern Warfare Remastered znajdziemy wszystkie 16 map z pierwowzoru z 2007 roku. Początkowo mowa była jedynie o 10 z nich, co spotkało się z niezbyt ciepłym przyjęciem fanów. Activision zapowiedziało, że w dniu premiery dostępne będzie 10 aren, a pozostałe 6 zostanie dodane w grudniu. Najprawdopodobniej w grze nie znajdziemy jednak dodatkowych czterech map z rozszerzenia Variety Map Pack (Broadcast, Creek, Chinatown oraz Killhouse).

Beta Infinite Warfare wystartuje 14 października na PS4

Activision zapowiedziało betę tryby wieloosobowego do Call of Duty: Infinite Warfare. Dostęp do niej otrzymają wszystkie osoby, które zamówią w przedsprzedaży jakąkolwiek wersję Infinite Warfare. Testy wystartują 14 października na PlayStation 4 i prawdopodobnie nieco później na Xboksie One. Niestety ominą one posiadaczy komputerów osobistych, którzy nie będą mogli wziąć w nich udział na PC. Nie znamy także konkretnych informacji na temat zawartości bety oraz czasu jej trwania. Pokazano za to nowy zwiastun wideo z rozgrywki wieloosobowej, który możecie obejrzeć poniżej. Na oficjalnym kanale PlayStation na YouTube pojawił się także film rozkładający multiplayer w Infinite Warfare na czynniki pierwsze.

 

Call of Duty VR – Jackal Assault na PlayStation 4

Na fali popularności wirtualnej rzeczywistości, firma Activision także zapowiedziała swój tytuł Call of Duty osadzony w VR. Produkcja o nazwie Jackal Assault pojawi się na PlayStation 4 i będzie dostępna za darmo dla każdego właściciela Call of Duty: Infinite Warfare na konsoli Sony. W grze wcielimy się w pilota tytułowego statku „Jackal”, za sterami którego będziemy mogli wziąć udział w potyczkach w powietrzu i kosmosie. Jackal Assault będzie oczywiście wymagać posiadania gogli PlayStation VR, które zadebiutują 13 października w USA w cenie 399 dolarów.