GAMENERD.PL

Call of Cthulhu – nowy zwiastun gry

Call Of Cthulhu

Cyanide Studios i Focus Home Interactive podzieliły się z fanami nowym zwiastunem gry Call of Cthulhu – detektywistycznego horroru osadzonego w świecie H. P. Lovecrafta.

Focus Home Interactive podczas targów E3 w Los Angeles podzieliła się z fanami nowym zwiastunem z gry przygotowywanej wraz z Cyanide studios – Call of Cthulhu.

Gra bazuje na licencji stołowej gry fabularnej firmy Chaosium, w Posce wydanej pod tytułem Zew Cthulhu. Nie dziwi zatem, że produkcja nie będzie czystą przygodówką. Autorzy zamierzają wzbogacić ją elementami RPG oraz skradanki.

 

Produkcja zmierza na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Premiera zaplanowana została na końcówkę tego roku.

[notice]Call of Cthulhu to mroczna gra przygodowa w konwencji horroru. Bazuje na twórczości kultowego amerykańskiego pisarza H.P. Lovecrafta. Przedstawiona w grze historia oparta jest na mitologii Cthulhu, spopularyzowanej przez powstałe w 1926 roku (a wydane dwa lata później) opowiadanie „Zew Cthulhu”. Zgodnie z nim, na Ziemi oprócz znanych nam powszechnie istot, znajduje się potężna, prastara siła, która pozostaje w uśpieniu i obudzi się dopiero wtedy, kiedy gwiazdy na niebie znajdą się w odpowiednim położeniu.[/notice]

Komentarze

Ostatnie wpisy:

Obserwuj nas