GAMENERD.PL

BlizzCon 2016 – wyniki potyczek e-sportowych

blizzcon

BlizzCon to nie tylko święto dla fanów gier Blizzarda, ale także dwa dni, na które zawsze czekają fani e-sportu. To w tym czasie organizowane są największe turnieje w takich grach jak StarCraft II, Hearthstone, Heroes of the Storm czy World of Warcraft. W tym roku do tego grona dołączyła też najnowsza produkcja Zamieci, czyli cieszące się niesłabnącą popularnością Overwatch.

Jak zwykle potyczki stały na bardzo wysokim poziomie, no ale ze względu na ilość gier i format poszczególnych zawodów fani mogli tak naprawdę śledzić jeden, może dwa tytuły. Skupiliśmy się na Hearthstone i finałach StarCrafta II i trzeba przyznać, że emocjie były niesamowite. W przypadku Hearthstone chyba nigdy nie widzieliśmy tak niesamowitych działań ślepego losu decydujących o sukcesie danego gracza.

Rosyjski zawodnik Pavel rzucił chyba jakiś czar na tzw. RNG, bo często miał furę szczęścia, a losowane przez grę karty po prostu pozwalały mu odnieść zwycięstwo lub wybrnąć z beznadziejnej sytuacji. Mówiąc krótko – ten turniej Hearthstone’a po raz kolejny pokazał, że w tej karciance bez sporej dozy farta trudno odnieść jakiś wielki sukces.

Jeśli chodzi o finały StarCrafta II, to tutaj standardowo panowali gracze z Korei Płd. Spośród nich najlepszy okazał się grający Terranami Koreańczyk ByuN, który w finale pokonał swojego rodaka Darka grającego Zergami. Potyczki były niezwykle emocjonujące, chociaż jak dla nas ten finał był potwierdzeniem, że Terranie są zwyczajnie OP. Trzeba też przyznać, że w finałowym meczu ByuNowi mocno pomogło bliskie rozstawienie baz obu graczy.

Jeśli chodzi o turniej StarCrafta II, to musimy również wspomnieć o fantastycznej postawie polskiego gracza Mikołaja „Elazer” Ogonowskiego, który odpadł dopiero w półfinale. Elazer był ostatnim tzw. foreignerem (graczem spoza Korei), który odpadł z turnieju i był także pierwszym takim graczem w historii mistrzostw świata, który znalazł się w najlepszej czwórce. To wielkie osiągnięcie i w nagrodę nasz rodak zgarnął bardzo przyjemną sumkę 30 tysięcy dolarów. Gratulujemy!

Pełna lista wygranych na BlizzConie wygląda tak:

Hearthstone

1 miejsce – Pavel (Rosja)
2 miejsce – DrHippi (Ukraina)

Heroes of the Storm

1 miejsce – Ballistix
2 miejsce – Fnatic

Overwatch

1 miejsce – Korea Płd.
2 miejsce – Rosja
3 miejsce – Szwecja

StarCraft II

1 miejsce – ByuN (Korea Płd.)
2 miejsce – Dark (Korea Płd.)

World of Warcraft

1 miejsce – Splyce
2 miejsce – Method

overwatch

Komentarze