GAMENERD.PL

Blacksad – Under the Skin – Premiera

Blacksad

Nowy Jork, początek lat 50-tych. Joe Dunn, właściciel klubu
bokserskiego, zostaje znaleziony martwy, a wschodząca gwiazda 
boksu Robert Yale, który ma stoczyć na ringu najważniejszy pojedynek w swojej karierze, znika w tajemniczych okolicznościach. Poważnie zadłużony klub dziedziczy Sonia Dunn, córka Joego. Wynajmuje też prywatnego detektywa Johna Blacksada, by zbadał sprawę zniknięcia Yale’a i odnalazł zaginionego mężczyznę. Ryzykowne śledztwo zawiedzie bohatera w niebezpieczne i niezgłębione zakamarki Nowego Jorku.

Dzięki antropomorficznym postaciom i niesamowitej atmosferze lat 50. gra BLACKSAD: Under the Skin – podobnie jak seria komiksów, na której ją oparto – przywodzi na myśl pełną niepokoju i ludzkich namiętności przygodę rodem z powieści detektywistycznej. Dochodzenie, pogoń za wskazówkami, bójki, przesłuchania świadków… Zdaj się na swój instynkt i przeniknij do skorumpowanego świata boksu.

BlacksadBlacksad: Under the Skin jest oparta na całkowicie nowej historii, więc gracze mogą zanurzyć się w detektywistyczną przygodę nawet bez znajomości komiksów! Gra oferuje przygodę godną najlepszych kryminałów. Gracze wcielają się w postać detektywa Johna Blacksada, by odkryć wszystkie aspekty osobowości głównego bohatera. To od ich wyborów zależy, jak rozwiną się relacje między postaciami oraz charakter samego Blacksada.

Każdy wybór ma swoje konsekwencje

BlacksadNapotkane postacie zapamiętają spotkania z głównym bohaterem, a ich zachowanie będzie uzależnione od minionych wydarzeń. Relacje Blacksada z innymi bohaterami będą się zmieniać podczas kolejnych rozgrywek.

Zupełnie nowa, integralna część historii o detektywie BLACKSADZIE osadzona w unikatowym świecie komiksu, który został idealnie odtworzony z myślą o graczach.

MECHANIKA GRY

W Blacksad: Under the Skin nie wystarczy przesłuchiwać podejrzanych i szukać poszlak. Gracze muszą stworzyć naprawdę solidny plan działania.

ETAPY DOCHODZENIA

Wraz z rozwojem historii gracze będą odkrywać różne miejsca w grze (z większą lub mniejszą swobodą poruszania się, zależnie od sytuacji), aby znaleźć poszlaki i przepytać potencjalnych świadków.
Badanie terenu może być realizowane w kolejności wybranej przez graczy, a sekwencja zmieni się w zależności od ich podejścia i podjętych wyborów.

KOCIE ZMYSŁY

BlacksadPonieważ Blacksad jest kotem, posiada wyostrzone zmysły, które pomagają mu w trakcie poszukiwań – na przykład. Może wykorzystać swój wzrok, powonienie oraz słuch, by dokonać dokładniejszej analizy niektórych sytuacji. Dzięki temu gracze będą mogli poznać dodatkowe, wcześniej niedostępne szczegóły.

DEDUKCJA

Blacksad musi dokonać analizy zebranych wskazówek, i wyciągać na ich podstawie wnioski potrzebne w późniejszym etapie przygody, żeby doprowadzić śledztwo do końca. System dedukcji pozwala graczom łączyć zebrane elementy (wskazówki, obserwacje itd.), żeby wysnuć nowe teorie i podjąć świeże tropy. Jeśli wybrane wskazówki pasują do siebie, Blacksad wyciągnie odpowiednie wnioski. Wskazówki będą dostępne do użycia aż do momentu wyciągnięcia z nich poprawnej dedukcji.

BlacksadSEKWENCJE QUICK TIME EVENT

Quick Time Eventy mogą być związane z różnymi wątkami i muszą być ukończone zgodnie z kolejnością, żeby poczynić postępy w grze

ROZBUDOWANE DIALOGI

Sceny z dialogami dają graczom możliwość skierowania rozmowy na różne tory. Gracze muszą wybrać odpowiedzi, które według nich będą najkorzystniejsze dla śledztwa.
Wybory te będą miały wpływ zarówno na rozwój postaci Blacksada oraz jego relacji z innymi, jak i na pojawiające się okazje i wskazówki w przyszłości.

SZEŚĆ RÓŻNYCH ZAKOŃCZEŃ

BlacksadBLACKSAD ma aż sześć różnych zakończeń, zależnie od wybranych opcji dialogowych, postępów w śledztwie i dokonanych wyborów moralnych gra skończy się inaczej.

PREMIERA GRY NA PC, PS4, XONE JUŻ 14.11.2019 A NA NINTENDO SWITCH 28.11.2019

 

Komentarze