GAMENERD.PL

Bee Simulator – większy, bogatszy, bardziej rozbudowany

Bee Simulator

Gracze komentują, zespół VARSAV Game Studios słucha. Deweloperzy bazując na tych komentarzach postanowili rozbudować grę i dodać do niej nowe funkcjonalności, nieznacznie przesuwając datę premiery Bee Simulatora. Wszystko po to, aby gra spełniła oczekiwania graczy wyrażone w tysiącach sugestii udostępnionych w sieci, od czasu ogłoszenia tytułu.

Bee Simulator

Ponad 200,000 wyświetleń Announcement Trailera na oficjalnym kanale YouTube VARSAV Game Studios. Łącznie ponad 2 MILIONY wyświetleń, wliczając ponad million na facebookowym profilu UNILAD Gaming pod wpisem, który zaowocował liczbą ponad 10,000 komentarzy i 6,000 udostępnień. Niezliczona liczba próśb i pytań dotyczących dodatkowych funkcjonalności i trybów gry, a przede wszystkim nieprawdopodobnie pozytywny odbiór zapowiedzi Bee Simulatora sprawił, że twórcy stojący za tytułem musieli zrewidować swoje plany dotyczące produkcji i dostosować je tak, aby gra w dniu premiery była wszystkim tym, czego już teraz oczekują od niej gracze.

W związku z tym data premiery Bee Simulatora została przeniesiona z jesieni tego roku na wiosnę roku 2019, kiedy to gra zadebiutuje jednocześnie na PC i minimum jednej konsoli. Wersje na pozostałe konsole pojawią się nieco później. Oto jak Łukasz Rosiński, Dyrektor Kreatywny VARSAV Game Studios, uzasadnia tę decyzję:

[quote style=”1″ author=””]“Mnóstwo pozytywnych reakcji utwierdza nas w przekonaniu o słuszności decyzji dotyczącej głównego bohatera naszej pierwszej gry. Pszczoły, ich ogromna rola w naszym ekosystemie, zwyczaje panujące w ulu oraz problemy je nękające były bardzo silną bazą do stworzenia Bee Simulatora. Jednocześnie stanęliśmy przed wyzwaniem sprostania oczekiwaniom graczy ze znacznie szerszej niż pierwotnie zakładaliśmy grupy docelowej – graczy tzw. głównego nurtu. Społeczność poprzez ogromną liczbę komentarzy wskazała nam, jakich funkcjonalności oczekuje od naszej gry. Żeby spełnić te oczekiwania, zdecydowaliśmy się wprowadzić zmiany w harmonogramie produkcji Bee Simulatora i przesunąć jego premierę o kilka miesięcy. Jednocześnie korzystając z okazji, chcieliśmy podziękować za każdy przekazany dotychczas pomysł i nadmienić, że warto obserwować w najbliższym czasie nasze media społecznościowe, bo to właśnie tam będziemy prezentować efekty naszej współpracy z graczami.”[/quote]

Warto też dodać Bee Simulator do listy życzeń na Steam: https://store.steampowered.com/app/914750/Bee_Simulator/, żeby nie przegapić żadnych wieści dotyczących postępu prac nad grą.

Zwłaszcza, że komentarze graczy dostępne zarówno w sieci, jak i zebrane w czasie targów Gamescom i PAX West już na tym etapie spowodowały wprowadzenie do gry następujących zmian:

  1. Dodanie dwóch trybów rozgrywki – prostszy przeznaczony dla młodszych graczy oraz bardziej wymagający dla dorosłych
  2. Zaprojektowanie nowego modułu walki z myślą o dorosłych graczach
  3. Dodanie nowych przeciwników
  4. Zaprojektowanie tańca pszczelego w wersji, która będzie atrakcyjna nie tylko dla dzieci
  5. Dodanie możliwości żądlenia ludzi, ostatecznie nasza dzielna pszczoła nie zawsze musi być pokojowo nastawiona
  6. Zaprojektowanie pszczelego wyścigu tak, aby stanowił wyzwanie również dla starszych graczy
  7. Dodanie nowych map do rozgrywki w opcji local split-screen

Bee Simulator

[notice]Bee Simulator to gra stworzona z myślą o rodzinnym graniu lub spędzaniu czasu w gronie przyjaciół, która pozwoli Ci poznać świat widziany oczami pszczoły miodnej. Konkuruj w pszczelich wyścigach, walcz z wrogami, zbieraj pyłek, szalej w pszczelim tańcu i swobodnie eksploruj świat gry inspirowany nowojorskim Central Parkiem. Czekają na Ciebie trzy różne tryby rozgrywki. Baw się z rodziną i przyjaciółmi – współdziałaj lub konkuruj w trybie vs. split-screen.[/notice]

Bee Simulator

BEE SIMULATOR – GŁÓWNE CECHY ROZGRYWKI

• Niepowtarzalna możliwość poznania świata w makro skali z mikro-perspektywy pszczoły miodnej;
• Rzeczywiste odwzorowanie otoczenia inspirowanego nowojorskim Central Parkiem;
• Trzy zróżnicowane tryby rozgrywki wzbogacone elementami edukacyjnymi:
a) Fabularny tryb dla pojedynczego gracza, w którym poznajemy historię pszczelej rodziny i staramy się uratować rój przed zagrożeniem ze strony ludzi
b) Tryb swobodnej eksploracji parku, w którym rozgrywa się akcja gry
c) Tryb split-screen oparty o kooperację lub klasyczną konkurencję, oferujący dodatkową mapę, dzięki której rozgrywka będzie jeszcze ciekawsza
• Możliwość interakcji z otoczeniem, w tym z ludźmi, zwierzętami, roślinami i innymi owadami;
• Brak przemocy, co czyni grę doskonałym wyborem dla rodziców szukających bezpiecznego tytułu do wspólnej zabawy z dzieckiem;
• Relaksująca muzyka skomponowana przez Mikołaja Stroińskiego, odpowiedzialnego m. in. za ścieżki dźwiękowe do takich gier, jak Wiedźmin 3 czy Zaginięcie Ethana Cartera.

Bee Simulator

Bee Simulator pojawi się na PC oraz min. jedną konsolę na wiosnę 2019 roku. Wersje na pozostałe zapowiedziane konsole pojawią się nieco później.

Więcej informacji na temat gry można znaleźć na oficjalnej stronie: https://beesimulator.com/, na Steam: https://store.steampowered.com/app/914750/Bee_Simulator/, Facebooku, Twitterze, YouTube oraz Instagramie.

Komentarze

Ostatnie wpisy:

Obserwuj nas