GAMENERD.PL

Bad Dream: Fever zadebiutuje na PC i Mac w połowie listopada

Już 15 listopada br. na platformie Steam (PC i Mac) dostępna będzie nowa gra przygodowa z cenionej serii Bad Dream. Jak zapewniają twórcy gry z polskiego studia Desert Fox, Bad Dream: Fever wyróżnia się unikalnym, rozgorączkowanym klimatem, zagadkami wymagającymi kreatywności oraz nieprzewidywalną i szczerą historią.

Bad Dream: Fever zostało stworzone przez zielonogórskie studio Desert Fox, a za wydanie gry odpowiadają PlayWay S.A. oraz Ultimate Games S.A.
Poprzednia odsłona tej serii gier przygodowych point-and-click, czyli Bad Dream: Coma, spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem przez graczy (94 proc. pozytywnych recenzji na platformie Steam) oraz recenzentów (wskaźnik Metascore na poziomie 79 pkt). Gry z serii Bad Dream cieszą się też dużym zainteresowaniem wśród YouTuberów – wideo nagrywali m.in. Markiplier, FavijTV, alanzoka i ViteC.

Tuszowa zaraza i rozgorączkowana rzeczywistość

W nowej grze Desert Fox świat został opanowany przez tuszową zarazę, która uśmierciła niemal wszystkich mieszkańców. Gracz zostaje skonfrontowany z rozgorączkowaną i niepokojącą rzeczywistością. Jak wskazują twórcy gry, w takiej sytuacji najważniejsze jest zachowanie otwartego umysłu.

[quote style=”1″ author=”Robert Gąsiorowski, designer w studiu Desert Fox”]„Fever zachowuje kluczowe cechy poprzednich gier z serii Bad Dream. Wyróżnia się więc sporą dawką abstrakcji, specyficzną oprawą graficzną oraz nastawieniem na kreatywność i nieszablonowość. Jednocześnie gra będzie jednak na pewno dużym zaskoczeniem – zarówno pod względem fabuły, jak i pod względem konstrukcji zagadek. Nie zabraknie też bardzo zróżnicowanych i często przeciwstawnych sobie emocji”[/quote]

Bad Dream: Fever zaoferuje jedną ścieżkę fabularną, a ukończenie gry zajmuje średnio ok. 4 godzin. Jak zaznacza producent, nowa gra nie wymaga przy tym znajomości poprzednich odsłon serii.

[quote style=”1″ author=”dodaje Robert Gąsiorowski”]„Jesteśmy przekonani, że nasza nowa produkcja mocno zaskoczy nawet największych fanów serii. W Bad Dream: Fever odchodzimy od ogranych schematów gatunkowych. Nieszablonowa będzie też Ella, czyli jedyna postać pojawiająca się w grze. Daleko jej do standardowych bohaterów przygodówek. Jej reakcje i osobowość z pewnością zapadną w pamięć. Praktycznie na każdym polu postawiliśmy na nieprzewidywalność i abstrakcyjną konwencję. Finalnie stworzyliśmy coś całkiem nowego, coś przynoszącego powiew świeżości”[/quote]

Główne cechy Bad Dream: Fever:

[ulist style=”3″]
senny i rozgorączkowany świat;
szczera historia;
kreatywne i niekonwencjonalne zagadki;
intrygująca oprawa graficzna;
sugestywne lokacje.
[/ulist]

Premierę Bad Dream: Fever na platformie Steam (PC i Mac) zaplanowano na 15 listopada 2018 r.

Bad Dream: Fever (Steam):
https://store.steampowered.com/app/769970/Bad_Dream_Fever/

 

Podstawowe informacje:

[ulist style=”3″]
gatunek: przygodowe, point-and-click, horror
producent: Desert Fox
wydawca: PlayWay S.A., Ultimate Games S.A.
język: polski, angielski, francuski, włoski, niemiecki, hiszpański, rosyjski
data premiery: 15.11.2018 r. (Steam)
[/ulist]

Minimalne wymagania techniczne:

PC

[ulist style=”3″]
system operacyjny: Windows XP, Vista, 7/8/10
procesor: 2 GHz
pamięć: 1 GB RAM
miejsce na dysku: 500 MB dostępnej przestrzeni
[/ulist]

Mac OS X

[ulist style=”3″]
system operacyjny: 10.9
procesor: Intel Core I3
pamięć: 1 GB RAM
miejsce na dysku: 500 MB dostępnej przestrzeni
[/ulist]

Komentarze

Ostatnie wpisy:

Obserwuj nas