Najnowsze wiadomości ze świata gier

Xbox Game Pass – dostęp do ponad 100 nowych gier!

Microsoft oferuje nową usługę – Xbox Game Pass. Umozliwia ona graczom dostęp do ogromnej biblioteki gier do pobrania dla konsoli Xbox One. Wśród tytułów zapowiedzianych w zbiorze są: Halo 5: Guardians, Payday 2, NBA 2K16, Fable III i LEGO Batman. Gier ma być ponad sto!

Microsoft ma już jedną usługę abonamentową – Xbox Live Gold, który jest kontrofertą dla PS+ od Sony. W zamian za miesięczną opłatę otrzymujemy dostęp do trybu multiplayer w grach i ekskluzywne zniżki w Sklepie Xbox. Są także darmowe tytuły na własność, dostępne w naszej bibliotece dopóki mamy wykupiony abonament.

Dodatkowa usługa, ale po co?

Xbox Game Pass oferuje dostęp do ponad 100 gier. Liczba ta będzie ulegała systematycznemu zwiększaniu. W bibliotece dostępnych tytułów nie ma co się spodziewać najnowszych produkcji, ale nie oznacza to że nie będzie tam łakomych kąsków z klasyki. Wliczając w to hity z Xboxa 360, dzięki wstecznej kompatybilności. Nie będą one jednak dostępne cały czas. Oferta będzie modyfikowana. Jeśli chcemy kupić dany tytuł i cieszyć się nim również po tym jak opuści Xbox Game Pass, dostaniemy na niego specjalną zniżkę 20%.

Abonament ma wynieść w Polsce 39,99 zł. Nie jest to usługa streamingowa – gry pobierane są bezpośrednio na dysk naszego Xboksa i można spokojnie grać w nie offline. Jeśli będziemy chcieli grać przez sieć, to wciąż będziemy potrzebowali Xbox Live Gold, lecz da nam on dodatkowe 10% rabatu na zakup gier z oferty.

Nowy projekt Microsoftu jest  w fazie testów z członkami programu Xbox Insider. Oficjalnie ruszy pod koniec wiosny 2017 roku. Subskrybenci Xbox Live Gold otrzymają wcześniejszy dostęp do usługi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *