Najnowsze wiadomości ze świata gier

Wolfenstein II: The New Colossus – ze swastykami czy bez?

Zgodnie z zapowiedziami Bethesdy z E3 gra Wolfenstein II: The New Colossus ukaże się już 27 października tego roku. Pojawiła się jednak wątpliwość czy nie zostaną w niej ocenzurowane swastyki.

A wszystko to za sprawą braku takowych na oficjalnej stronie gry na rynek polski. Wszystkie wersje językowe Wolfenstein II: The New Colossus (poza niemiecką) posiadają ten symbol. Pojawiła się więc wątpliwość czy w związku z tym sama gra w polskiej wersji językowe, podobnie do niemieckiej, nie zostanie ocenzurowana.

Wolfenstein II: The New Colossus

Rozwiewa ją Przemysław Zalewski – PR Manager firmy Cenega, która odpowiada za dystrybucję gry na rynek polski. Na pytanie portalu Gry-Online na ten temat udzielił następującej odpowiedzi:

Polskie prawo nie zabrania wykorzystania symbolu swastyki w tak jednoznaczny sposób jak np. niemieckie, ale równocześnie orzecznictwo jest na tyle niejednolite, że zdecydowaliśmy się nie używać symbolu na materiałach promujących grę. Co ważne, sama gra nie będzie w żaden sposób ocenzurowana i tam gdzie twórcy przewidzieli pokazanie w grze swastyki, będzie ona pokazana.

 

Oznacza to, że polska lokalizacja gry nie będzie pozbawiona tego symbolu. Czekamy więc ze zniecierpliwieniem na premierę..

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *