Najnowsze wiadomości ze świata gier

Secret Legend – nowe wcielenie Zeldy [WIDEO]

Serwis PC Gamer opublikował nowy materiał video z obiecującej przygodowej gry akcji Secret Legend, zarejestrowany podczas konwentu PAX West 2016.

Filmik zawiera wywiad z twórcą oraz świeże fragmenty rozgrywki.

W Secret Legend wcielimy się w człekokształtnego lisa, który będzie eksplorował pełną potworów i skarbów krainę fantasy. Fabuła opowiadana będzie głównie za pomocą obrazów i wydarzeń, gdyż większość tekstów napisana ma być w przypominającym sanskryt lokalnym języku świata gry, którego nie będziemy w stanie odczytać.

Grafika wykonana zostanie w pełnym trójwymiarze, przy wykorzystaniu silnika Unity, a kamera będzie pokazywała wydarzenia z ujęcia izometrycznego. Podczas zabawy zajmiemy się eksploracją dużych map o częściowo otwartej strukturze, gromadzeniem przedmiotów oraz walką z różnorodnymi przeciwnikami, wśród których nie zabraknie potężnych bossów.

Twórca gry, czyli Andrew Shouldice, otwarcie przyznaje, że jednym z głównych źródeł inspiracji była dla niego seria The Legend of Zelda, a konkretnie jej wczesne 8- i 16-bitowe odsłony. O ile jednak ten cykl oferował mieszankę zagadek i walki, tak Secret Legend skoncentruje się przede wszystkim na potyczkach. Aby uczynić je ciekawszymi dodano elementy, których nie uświadczyliśmy w klasykach firmy Nintendo, takie jak możliwość wykonywania uników oraz zużywany przez ataki pasek kondycji.

Istotną rolę w grze odegra gromadzenie przedmiotów. W Secret Legend zabraknie tradycyjnych elementów RPG w postaci statystyk postaci. Zamiast tego rozwój zdolności bojowych bohatera polegać ma na zdobywaniu coraz lepszego uzbrojenia i ekwipunku.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Secret Legend zmierza obecnie tylko na pecety. Premiera gry planowana jest na końcówkę przyszłego roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *