Najnowsze wiadomości ze świata gier

Pokemon GO – nowa aktualizacja

Doczekaliśmy się kolejnej aktualizacji Pokemon GO. Patch opatrzony został numerkiem 1.5 na iOS oraz 0.35.0 na Androidzie i sprawia, że postacie wodzów frakcji wreszcie przestają być jedynie elementem fabularnym.

Dzięki łatce możemy teraz skorzystać z pomocy naszego wodza w ramach mechaniki  Pokemon Appraisal. Candela, Blanche lub Spark przeanalizują zdolności ofensywne i defensywne naszych stworków, dzięki czemu dowiemy się, którzy podopieczni mają najwięcej potencjału do wygrywania walk.

Poza dodaniem Pokemon Appraisal patch poprawił także denerwujący błąd, w wyniku którego niektóre pokonane stworki pozostawały z jednym punktem życia. Dzięki łatce powrócą one teraz jako nieprzytomne. W notkach towarzyszących aktualizacji autorzy zdradzili także, że pracują nad ulepszeniem zbalansowania bitew treningowych i wkrótce powinniśmy zobaczyć tego rezultaty.

Dodawanie nowych funkcji cieszy, gdyż pomimo popularności gry nie da się ukryć, że jest ona dosyć uboga w opcje i mechanizmy rozgrywki. Autorzy jakiś czas temu przyznali, że to, co wypuścili zawiera jedynie 10% tego, co mają w planach. Takie stwierdzenie obiecuje intensywny rozwój projektu w przyszłości, ale mamy nadzieję, że studio Niantic nie każe nam długo czekać na zwiększenie tempa aktualizacji.

Pokemon GO to mobilna odsłona popularnej konsolowej marki, która zadebiutowała na systemach iOS i Android na początku lipca tego roku. Produkcja bierze podstawowe mechanizmy znane z pierwowzoru, takie jak szukanie pokemonów, łapanie ich, rozwijanie oraz wystawianie ich do walk i łączy je z technologią rozszerzone rzeczywistości. Dzięki temu szukanie stworków wymaga spacerów po świecie rzeczywistym, a gymy, o które rywalizują gracze, znajdują się w prawdziwych lokacjach.

Warto na koniec wspomnieć, że popularność gry pomogła również konsoli Nintendo 3DS. Sukces Pokemon GO sprawił, że wielu graczy postanowiło sprawdzić główne odsłony marki. W rezultacie 3DS było najlepiej sprzedającą się konsolą lipca w Stanach Zjednoczonych, pokonując dominujące od ośmiu miesięcy PlayStation 4. Co więcej, na liście bestsellerów Pokemon Omega Ruby zajęło pozycję ósmą, a Pokemon Alpha Sapphire dziesiątą. Te wyniki są niezwykle imponujące, gdyż gry te mają już prawie dwa lata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *