Najnowsze wiadomości ze świata gier

Playerunknown’s Battlegrounds – rosną zyski i liczba graczy

Playerunknown’s Battlegrounds jeszcze nie wyszło z Early Access a już notuje ogromne wyniki popularności, a co za tym idzie, także finansowe.

Gra Playerunknown’s Battlegrounds to reprezentant trybu battle royale. swój debiut w Early Access zaliczył 23 marca tego roku. Twórca – Brendan „PlayerUnknown” Greene – na soim Twitterze poinformował, że gra aktualnie ma ponad 4 miliony graczy.

 

Trzy miesiące… Sprzedane cztery miliony PlayerUnknown’s Battlegrounds… Raz jeszcze dziękuje za ciągłe wsparcie

Odbywają oni dziennie ponad 100 tysięcy meczy. Pozwoliło to wygenerować przychody na poziome 100 milionów dolarów! To niebywała sytuacja w przypadku tak krótkiego okresu od debiutu. Tym dziwniejsze że gra nadal nie została wydana w wersji ostatecznej. Tytuł jak na razie dostępny jest wyłącznie na platformę PC, ale wydawca obiecuje, że jeszcze w tym roku doczekamy się premiery na Xbox One.

 

Jeśli chodzi o samych graczy to jak na razie najwięcej spotkamy tam użytkowników logujących się z USA (24%). Na drugim miejscu znaleźli się Chińczycy (19 %).  Kolejne kraje pochodzenia graczy to to Niemcy (6%), Rosja (także 6%) oraz Wielka Brytania (4%).

Przy okazji ogłoszenia najnowszych wyników sprzedaży producenci Battlegrounds poinformowali również, że dostępna jest kolejna obiecana aktualizacja, która wprowadza szereg drobniejszych poprawek technicznych, głównie z obrębie poprawy wydajności i jakości renderingu.

Gra jest także bardzo popularna wśród użytkowników serwisu Twitch. Znajduje się w pierwszej szóstce pod względem oglądalności gameplay’ów. Zmagania stramerów ogląda  nawet 350 tysięcy widzów, a ponad 120 tysięcy użytkowników serwisu ogląda je co najmniej raz dziennie.

Playerunkown’s Battlegrounds oferuje wyłącznie rozgrywki multiplayer typu Battle Royale, w których grupa graczy zostaje wrzucona na ogromny zamknięty teren i walczy między sobą, aż przy życiu pozostanie tylko jeden z nich. Uczestnicy mają dużą swobodę wyboru metod eliminowania wrogów, poczynając od bezpośrednich konfrontacji aż po korzystanie z pułapek, a podczas rywalizacji istotną rolę odgrywa odnajdowanie cennych przedmiotów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *