Najnowsze wiadomości ze świata gier

Nintendo NX – konsola czy handheld?

Nintendo NX ma być hybrydą handhelda i konsoli domowej. Taka plotka krąży już od jakiegoś czasu, ale teraz zdaję się być potwierdzona.

Tsunekazu Ishihara, CEO blisko współpracującej z Nintendo firmy Pokemon Company w swoim wywiadzie na łamach Wall Street Journal chyba powiedział troszkę za dużo:

„NX spróbuje zmienić postrzeganie bycia konsolą domową a handheldem. Bedziemy robić gry dla NX”

Zgodnie z tymi słowami możemy się domyślać, że Nintendo spróbuje rzeczywiście wykonać taką hybrydę. Nintendo jest właścicielem 32% udziałów Pokemon Company, a obydwie firmy współpracują regularnie już od bardzo dawna. Przygotowywali dla Nintendo gry jeszcze na Game Boya.

Z jednej strony wydawałoby się, że takie źródło nie powinno się mylić, ale byliśmy już świadkami wielu dezinformacji na temat owianej już legendą nowej platformy Nintendo NX. Jeśli to taka nowa strategia sprzedażowa, to nie wiem czy konsola na tym zyska czy straci…

Premiera konsoli planowana jest na marzec 2017 roku, a launch title nowego NX-a ma zostać The Legend of Zelda: Breath of the Wild.

Jeden komentarz

  1. Niecierpliwie czekam na nową konsolę od Nintendo. Co prawda moimi ostatnimi konsolami były gameboy advance i N64, bo wydawało mi sie, że wyrosłem… ale z tego się nie wyrasta 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *