Najnowsze wiadomości ze świata gier

BAFTA – znamy zwycięzców!

Znamy już zwycięzców BAFTA Games 2016, i jest to – szczególnie dla nas – zaskakująca lista, bo… nie ma na niej Wiedźmina! Niestety, Biały Wilk nie zdobył ani jednej statuetki. Największym wygranym całej gali okazał się być Fallout 4, co od razu wywołało żywą dyskusją na BAFTA’owym twitterze:

No cóż, nic to już niestety nie zmieni, ale nie ma się co przejmować – Geralt ma już w kieszeni najwyższe wyróżnienie Golden Joystick Awards i The Game Awards.

Poniżej prezentujemy listę zwycięzców w poszczególnych kategoriach:

Gra roku

Zwycięzca: Fallout 4

Pozostałe nominowane gry:

  • Everybody’s Gone to the Rapture
  • Life is Strange
  • Metal Gear Solid V: The Phantom Pain
  • Rocket League
  • Wiedźmin 3: Dziki Gon

Najlepsza gra wieloosobowa

Zwycięzca: Rocket League

Pozostałe nominowane gry:

  • Destiny: The Taken King
  • Lovers in a Dangerous Spacetime
  • Splatoon
  • Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege
  • World of Warships

Najlepsza gra sportowa/wyścigowa

Zwycięzca: Rocket League

Pozostałe nominowane gry:

  • DiRT Rally
  • FIFA 16
  • Football Manager 2016
  • Forza Motorsport 6
  • Pro Evolution Soccer 2016

Najlepsza gra familijna

Zwycięzca: Rocket League

Pozostałe nominowane gry:

  • Disney Infinity 3.0
  • FIFA 16
  • Guitar Hero Live
  • LEGO Dimensions
  • Super Mario Maker

Najlepsza gra na urządzenia mobilne / konsole przenośne

Zwycięzca: Her Story

Pozostałe nominowane gry:

  • Alphabear
  • Fallout Shelter
  • Lara Croft GO
  • Prune
  • The Room
  • Three

Osiągnięcie artystyczne

Zwycięzca: Ori and the Blind Forest

Pozostałe nominowane gry:

  • Assassin’s Creed: Syndicate
  • Batman: Arkham Knight
  • Everybody’s Gone to the Rapture
  • Metal Gear Solid V: The Phantom Pain
  • Wiedźmin 3: Dziki Gon

Osiągnięcie w udźwiękowieniu

Zwycięzca: Everybody’s Gone to the Rapture

Pozostałe nominowane gry:

  • Assassin’s Creed: Syndicate
  • Batman: Arkham Knight
  • Metal Gear Solid V: The Phantom Pain
  • Star Wars: Battlefront
  • Wiedźmin 3: Dziki Gon

Najlepsza muzyka

Zwycięzca: Everybody’s Gone to the Rapture

Pozostałe nominowane gry:

  • Assassin’s Creed: Syndicate
  • Batman: Arkham Knight
  • Fallout 4
  • Halo 5: Guardians
  • Ori and the Blind Forest

Najlepszy projekt gry

Zwycięzca: Bloodborne

Pozostałe nominowane gry:

  • Grow Home
  • Her Story
  • Lovers in a Dangerous Spacetime
  • Rocket League
  • Wiedźmin 3: Dziki Gon

Najlepszy scenariusz

Zwycięzca: Life is Strange

Pozostałe nominowane gry:

  • Everybody’s Gone to the Rapture
  • Her Story
  • Undertale
  • Until Dawn
  • Wiedźmin 3: Dziki Gon

Największa innowacja

Zwycięzca: Her Story

Pozostałe nominowane gry:

  • Everybody’s Gone to the Rapture
  • Life is Strange
  • Metal Gear Solid V: The Phantom Pain
  • Splatoon
  • Until Dawn

Najlepszy debiut

Zwycięzca: Her Story

Pozostałe nominowane gry:

  • Keep Talking and Nobody Explodes
  • Lovers in a Dangerous Spacetime
  • Mini Metro
  • Ori and the Blind Forest
  • Prune

Najlepsza nowa marka

Zwycięzca: Until Dawn

Pozostałe nominowane gry:

  • Everybody’s Gone to the Rapture
  • Her Story
  • Life is Strange
  • Ori and the Blind Forest
  • Splatoon

Najlepsza gra brytyjska

Zwycięzca: Batman: Arkham Knight

Pozostałe nominowane gry:

  • Everybody’s Gone to the Rapture
  • Her Story
  • Prison Architect
  • Tearaway Unfolded
  • Until Dawn

Nagroda za popremierowe wsparcie (Persistent Game)

Zwycięzca: Prison Architect

Pozostałe nominowane gry:

  • Destiny: The Taken King
  • Final Fantasy XIV: A Realm Reborn
  • Guitar Hero Live
  • LEGO Dimensions
  • Wiedźmin 3: Dziki Gon

Nagroda dla aktora głosowego

Zwycięzca: Merle Dandridge (Everybody’s Gone to the Rapture)

Pozostałe nominowane osoby:

  • Ashley Burch (Life is Strange)
  • Doug Cockle (Wiedźmin 3: Dziki Gon)
  • Oliver Dimsdale (Everybody’s Gone to the Rapture)
  • Mark Hamill (Batman: Arkham Knight)
  • Masasa Moyo (Broken Age)

AMD eSports Audience Award

Zwycięzca: Smite

Pozostałe nominowane gry:

  • Call of Duty: Black Ops III
  • Counter-Strike: Global Offensive
  • Dota 2
  • League of Legends
  • Hearthstone: Heroes of Warcraft

Specjalna nagroda Ones to Watch (przyznana we współpracy z organizacją Dare to Be Digital)

Zwycięzca SUNDOWN

Pozostałe nominowane gry:

  • The Wall Shall Stand
  • Selfienation

Dodatkowo wyróżniono John’a Carmack’a, który jest szefem działu technologicznego w firmie Oculus VR odpowiedzialnej za gogle rzeczywistości wirtualnej Oculus Rift.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *